Cookies. DSGVO.
Pauker Logo

Irisch Deutsch críochnaithe - pauker.at

Übersetze
ResetFilternSeite < >
DeutschIrischKategorieTyp
begrenzt, beendet, geendet; fertig
Partizip der Vergangenheit
críochnaithe
críochnaithe [krʹi:xnihi];
Adjektiv
Ist die Arbeit fertig (beendet)? An bhfuil an obair críochnaithe?Redewendung
Deklinieren Vollendung f
VN im Irischen;
engl.: completion
Deklinieren críochnú [Sing. Nom.: an críochnú, Gen.: an chríochnaithe, Dat.: don chríochnú / leis an gcríochnú] m
críochnú [krʹi:x'nu:], Sing. Gen.: críochnaithe;
Substantiv
Deklinieren Fertigstellung f
VN im Irischen;
Deklinieren críochnú [Sing. Nom.: an críochnú, Gen.: an chríochnaithe, Dat.: don chríochnú / leis an gcríochnú] m
críochnú [krʹi:x'nu:], Sing. Gen.: críochnaithe;
Substantiv
beenden transitiv
beendetehat beendet

críochnaím = ich beende [Stamm im Irischen: críochnaigh, Verb der 2. Konjugation auf breitem Auslaut, Verbalnomen: críochnú, Verbaladjektiv: críochnaithe]
críochnaigh
críochnú {VN}chríochnaigh [mé,tú,sé/sí,chríochnaíomar,sibh,siad]críochnaithe

críochnaím [krʹi:x'ni:mʹ], críochnú [krʹi:x'nu:], críochnaigh [krʹi:xnigʹ]; Präsens: autonom: críochnaítear; Präteritum: autonom: críochnaíodh; Imperfekt-Präteritum: autonom: chríochnaítí; Futur: autonom: críochnófar; Konditional: autonom: chríochnófaí; Imperativ: autonom: críochnaítear; Konjunktiv-Präsens: autonom: go gcríochnaítear; Konjunktiv-Präteritum: autonom: dá gcríochnaítí; Verbaladjektiv: críochnaithe; Verbalnomen: críochnú;
Verb
fertig, zu Ende, beendet críochnaitheAdjektiv
fertig [etwas beendet] críochnaitheAdjektiv
Konjugieren enden transitiv
endetehat geendet

ich ende = críochnaím [Stamm im Irischen: críochnaigh, Verb der 2. Konjugation auf breitem Auslaut, Verbaladjektiv: críochnaithe, Verbalnomen: críochnú]
críochnaigh
críochnú {VN}chríochnaigh [mé,tú,sé/sí,chríochnaíomar,sibh,siad]críochnaithe

críochnaím [krʹi:x'ni:mʹ], críochnú [krʹi:x'nu:], críochnaigh [krʹi:xnigʹ]; Präsens: autonom: críochnaítear; Präteritum: autonom: críochnaíodh; Imperfekt-Präteritum: autonom: chríochnaítí; Futur: autonom: críochnófar; Konditional: autonom: chríochnófaí; Imperativ: autonom: críochnaítear; Konjunktiv-Präsens: autonom: go gcríochnaítear; Konjunktiv-Präteritum: autonom: dá gcríochnaítí; Verbaladjektiv: críochnaithe; Verbalnomen: críochnú;
Verb
begrenzen
begrenztehat begrenzt

ich begrenze = críochnaím [Stamm im Irischen: críochnaigh; Verb der 2. Konjugation auf breitem Auslaut, Verbaladjektiv: críochnaithe, Verbalnomen: críochnú]
críochnaigh
críochnú {VN}chríochnaigh [mé,tú,sé/sí,chríochnaíomar,sibh,siad]críochnaithe

críochnaím [krʹi:x'ni:mʹ], críochnú [krʹi:x'nu:], críochnaigh [krʹi:xnigʹ]; Präsens: autonom: críochnaítear; Präteritum: autonom: críochnaíodh; Imperfekt-Präteritum: autonom: chríochnaítí; Futur: autonom: críochnófar; Konditional: autonom: chríochnófaí; Imperativ: autonom: críochnaítear; Konjunktiv-Präsens: autonom: go gcríochnaítear; Konjunktiv-Präteritum: autonom: dá gcríochnaítí; Verbaladjektiv: críochnaithe; Verbalnomen: críochnú;
Verb
Ergebnis ohne Gewähr Generiert am 22.05.2019 22:37:30
neuer EintragEinträge prüfenIm Forum nachfragenandere Quellen Häufigkeit





Ä   <-- Eingabehilfe einblenden - klicken

Amazon